اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری | مهندسی

اگر تعداد پرسنل از ده نفر بیشتر است و در ضمن مشکل عدم قبول مسئولیت توسط پرسنل و یا فراموشی وظایف محوله را دارید، انتخاب یک نرم‌افزار سازمانی می‌تواند به شما کمک کند. در زیر نکاتی که برای انتخاب یک سیستم نرم‌افزاری اتوماسیون اداری لازم است مد نظر قرار بگیرد به صورت تیتروار آورده شده است.

پیچیده نبودن

انتخاب سیستم‌های پیچیده نرم‌افزاری برای یک شرکت کاری اشتباه است مگر اینکه شما مدیر یک اداره دولتی باشید که نمایش برایتان بهتر از عملکرد است. فلسفه ایجاد چنین نرم‌افزارهایی کمک در اجرای امور یک شرکت است، نه آنکه خود باعث افزایش پیچیدگی فرآیند کاری شود.

تحت وب

اگر نرم‌افزار اتوماسیون تحت وب نباشد، مثلاً تحت ویندوز، آن‌وقت برای دسترسی به نرم‌افزار در خارج از شرکت باید چند مساله بغرنج را حل کنید و البته با مقداری پول. بد نیست برای آشنایی عبارت “سیتریکس” را در گوگل جستجو کنید.
اگر سیستم اتوماسیون تحت وب باشد، برای دسترسی به سیستم اتوماسیون اداری فقط کافی است مرورگرِ اینترنتی کامپیوتر | تبلت | گوشی هوشمند را باز کنید.

آلارم و اطلاع‌رسانی

همانطوری که برای بیدار شدن از خواب در روزهای کاری از زنگ استفاده می‌کنیم، به همین ترتیب هم یک سیستم اطلاع رسانی مناسب می‌تواند جلوی بسیاری از فراموشی‌های کارهای شرکت را بگیرد. « با اتوماسیون همیشه گوش به‌زنگ باشید.»

 

داده‌کاوی

یک سیستم مناسب علاوه بر حل مسائل روزمره، می‌تواند با انباشته شدن اطلاعات در دیتابیس سیستم به مرور زمان پاسخگوی خیلی از سؤالات مدیریتی باشد.

داده کاوی به روایت ویکی‌پدیا با اندکی تصحیح: داده کاوی، دیتابیس‌های اطلاعاتی و مجموعه‌های حجیم داده‌ها را در جهت کشف واستخراج اطلاعات مورد نیاز مورد تحلیل و جستجو قرار می‌دهد. این گونه کاوش‌ها را به واقع می‌توان همان امتداد دانش آمار دانست.

.

طراحی سایت

طراحی وب‌سایت

خیلی ساده می‌توان گفت هدف از پیاده‌سازی هر سایتی جذب مخاطبان بالقوه است.

اینکه مخاطب هدف چه گروهی هستند و سعی در دیده شدن سایت با چه ابزاری دارید، سوالات مهمی هستند که استراتژی طراحی سایت را مشخص می‌کند.

.

خدمات

خدمات

اگر فکر می‌کنید من می‌توانم به شما در حوزه‌های زیر کمک کنم و یا اگر به هر دلیلی می‌خواهید با من تماس بگیرید، می‌توانید به mohamed.dehghan در جیمیل، ایمیل بزنید و یا از طریق فرم تماس با من در ارتباط باشید. سعی دارم که هیچ درخواست یا ای‌میلی را بدون جواب نگذارم؛ با این حال ممکن است بسته به شرایط نتوانم به‌محض دریافت درخواست به آن پاسخ دهم، پس پیشاپیش عذر خواهی من را بپذیرید.
۱- طراحی سایت و سئو (البته در مورد سئو محدودیت دارم و بالا آوردن یک کلمه کلیدی با تعداد سرچ خیلی بالا در تخصص و توان من نیست.)
۲- راه‌اندازی یک سیستم اتوماسیون اداری بر پایه نرم‌افزار جیرا
۳- برقراری یک ارتباط مابین وب‌سایت و اتوماسیون اداری، یعنی به عبارتی مشتریان و ارباب رجوع از طریق سایت پیگیر درخواست‌های خود باشند و پرسنل شرکت از طریق اتوماسیون به انجام فعالیت بپردازند.
۴- مشاوره در زمینه طراحی فرم‌های اداری و گردش کاری مربوطه

در این لینک هم می‌توانید رزومه خودمانی من را مطالعه کنید.

.

تماس

فرم تماس با من

نام شما (الزامی)

آدرس پست الکترونیکی شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

.

طراحی

شما به عنوان مالک سایت به بیشترین چیزی که فکر می‌کنید نوع طراحی بصری سایت است، احتمالاً سایت‌های رقیب خود را دیده‌اید و طراحی سایت را با تلفیقی از این مشاهدات به عنوان درخواست به شرکتی که قرار است برای شما سایت را پیاده‌سازی کند، می‌دهید. با این حال بد نیست به این نکات هم فکر کنید:
الف) سرعت بارگذاری صفحات: سایت قشنگی که خیلی دیر بالا بیاید، ارزشی ندارد.
ب) هر نوع طراحی بصری سایت نیاز دارد به یک محتوا، به حاضر کردن عکس و متن فکر کرده‌اید؟

سئو و ربات جستجوگر گوگل

از طراحی سایت مهمتر سئو یا به اصطلاح بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجوگر (بویژه گوگل) است، آنقدر که پول‌های کلانی برای همین مورد رد و بدل می‌شود. اینکه چه بودجه‌ای دارید متناسب است با اینکه چه هدفی دارید. این نکات هم بد نیست در نظر داشته باشید.
الف) مطالب سایت منحصر به فرد باشد، کمی برای تهیه مطالب عرق بریزید و حتماً بعد از تهیه خودتان یک‌بار آنرا بخوانید، یقیناً مطالب کپی و تکراری را نه بازدیدکنندگان دوست دارند و نه گوگل.
ب) آپدیت سایت: اگر هدف شما اینست که تنها افراد از روی کارت ویزیت ، سایت ببینند، این آیتم را در نظر نگیرید وگرنه به این موضوع فکر کنید.

مسئولیت بروزرسانی

تخصص پرسنل باید با نوع فعالیت سایت | شرکت متناسب باشد، به عنوان مثال در یک شرکت مهندسی انتخاب پرسنل اداری، فن‌آوری اطلاعات (آی‌تی) و یا منشی برای این منظور کاری اشتباه است. اگر چنین دیدی دارید برای طراحی سایت با من تماس نگیرید.

طراحی واکنش‌گرا

بازدیدکنندگان دیگر فقط با کامپیوتر به سایت شما سر نمی‌زنند، ممکن است با موبایل و تبلت بیایند، آیا آمادگیش را دارید؟ از طرف دیگر تهیه اَپ‌های اَندروئید یا آیفون در بیشتر موارد برای یک سایت کاری اشتباه است، چون هم احتمال استفاده چنین ابزاری برای اکثر سایت‌ها کم است و هم هزینه خاصی باید برای تهیه و بروز رسانی آنها کنار گذاشت.
طراحی واکنش‌گرا یا ریسپانسیو به طرحی گفته می‌شود که صفحات وب متناسب با عرض صفحه نمایش خود را وفق دهند، مثلاً همین صفحه چنین قابلیتی دارد، یعنی بازدید کننده جدا از نوع ابزاری که برای آمدن به این صفحه استفاده کرده‌اند، میتواند مطالب آن رابخواند.