اصلاح و بهینه نمودن فرآیند توسط نرم افزار اتوفرم

همانطور که می دانید نرم افزار اتوفرم جهت شبیه سازی فرآیندهای کشش ورق از قابلیت های منحصر به فردی در پیش بینی و شبیه سازی فرآیند بر خوردار است، یکی از قابلیت های کلیدی این نرم افزار در بهینه سازی فرآیند و انتخاب بهترین مقدار برای پارامترهای قابل تغییر است که در روشهای معمول توسط مهندس طراح با توجه به اطلاعات و تجربه قبلی انتخاب و به نرم افزار داده میشود، اما در ماژول سیگما  Sigma)) نرم افزار می توان به کمک تحلیلهای آماری بهترین مقدار را برای مقادیر مورد نظر یافت و فرآیند را بر اساس آن انجام داد. یکی دیگر از قابلیتهای مهم این ماژول یافتن میزان و درصد تاثیر پارامترها به صورت کانتورهای رنگی و مشخص شدن میزان تاثیر در نواحی مختلف قطعه است. به عبارت دیگر می توان اذعان داشت که ماژول سیگما عملیات شکل دهی را شفاف کرده و می تواند نشان دهد که کدامیک از پارامترهای طراحی تاثیر بیشتری بر کیفیت قطعه داشته و این میزان تاثیر در چه مقدار است.

برای بهینه سازی فرآیند لازم است که پارامترهایی که کاربر قصد انجام آنالیز بهینه سازی بر روی آن را دارد انتخاب نماید. بهترین انتخاب برای آن پارامترهایی است که دارای بیشترین تاثیر بر فرآیند کشش را داشته و با تغییر آن به مقدار زیادی فرآیند و قطعه نهایی دچار تغییرات گسترده ای میشود. البته همانطور که در ادامه خواهیم دید نرم افزار میزان تاثیر هر یک از پارامترها را در محدوده مورد نظر بررسی کرده و قادر به تعیین حساسترین پارامترها از میان پارامترهای مورد بررسی است….

کلمات کلیدی:

Autoform
Sigma
RE: Design improvement / optimization
RM: Performance analysis NOISE
RE: Performance analysis DESIGN
RE: REGULAR GRID (1 – 2 DVs)
Standard IQR
Performance analysis

——-

برای خواندن کامل مقاله و دریافت فایل پی دی اف اینجا کلیک نمایید.

پست شده در آموزشی
2 نظر برای “اصلاح و بهینه نمودن فرآیند توسط نرم افزار اتوفرم
 1. امین دهقان گفت:

  سلام دایی محمد
  شرمنده این جا هم ول کنتون نیستم .
  لطف میکنی بیشتر در مورد شرکت و اینکه جه کارایی رو انجام میدید.
  مخصوصا کارای مربوط به کامپیوتر…..
  مرسی…..

 2. میلاد گفت:

  با سلام و درود
  یک سوال خدمت آقا دهقان داشتم در مورد نرم افزار اتوفرم و اینکه آیا این نرم افزار قابلیت ارائه مراحل تولید قطعه را دارا میباشد.مثلا قطعه مورد نظرمان را وارد نرم افزار کرده و نرم افزار به ما چند روش تولید را پیشنهاد بدهد مثلا برای تولید قطعه مورد نظر یک فرآیند پنج مرحله ای را مشخص بکند.با تشکر

1 پینگ ها / بازتاب ها برای "اصلاح و بهینه نمودن فرآیند توسط نرم افزار اتوفرم‎"
 1. […] ۵- ایجاد یک زیرفعالیت (فعالیت بچه) […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

+ 14 = eighteen